BJJ

Brazílske Jiu Jitsu je bojové umenie, ktoré môžeme vnímať ako spôsob sebaobrany a zároveň súťažný šport, ktorý si získava vo svete čoraz vačsiu popularitu. Považuje sa za najúčinnejšiu formu boja na zemi. Bolo vyvinuté tak, aby dokázal fyzicky slabší súper poraziť silnejšieho,.

V BJJ sa používajú rôzne hody a strhy s cieľom dostať súpera na zem, kde ho pomocou najrôznejšich protipohybov, držaní, škrtení a pákových techník znehybní a prinúti vzdať sa.

BJJ ako súťažný šport, každoročne priláka nových priaznivcov, ktorí si môžu odskúšať svoje schopnosti na množstve turnajov po celom svete. Tieto podujatia sú organizované pod taktovkou rôznych federácii, pričom sa líšia len menšími zmenami v pravidlách. V športovom BJJ sa nepouživajú údery, ani kopy.

V súčastnosti sú tréningy cielené pre vekovú skupinu od 14 rokov po X rokov. Pre deti od 4  do 13 rokov, máme k dispozícií tréningy na osvojenie si základných pohybových vzorcov s využívaním prvkov BJJ.

Inštruktori:

Ivan Svítek – Brown belt (Štefan Hupka, Andre “Tim“ Monteiro)
Ondrej Cetkovský – Brown belt (Štefan Hupka, Andre “Tim“ Monteiro)

Čo ponúkame:

  • Príjemné prostredie pre tréning s priateľskou atmosférou
  • Môžes sa stať členom úspešného zápasníckeho tímu
  • Aktívne sa zúčastňovať na národných a medzinárodných súťažných podujatiach, spoznať nových luďí a nové miesta
  • Tí, ktorí nemajú súťažné ambície, si osvoja prvky sebeobrany od základných pohybových drillov až po zložitejšie techniky
  • Výhodou sparingov v BJJ, je že môžete zápasiť naplno bez obmedzení, bez toho, aby ste akokoľvek zranili sparinga
  • BJJ tréning je tiež spôsob ako dostať telo do kondície, redukovať telesný tuk a spevniť svalovú hmotu
  • Skvelá forma odbúravania denného stresu

BJJ LÍNIA

Sme certifikovaný klub pod hlavičkou A FORCE BRAZILIAN JIU JITSU. Hlavným inštruktorom je Andre „Tim“ Monteiro – Black belt, 3.stupeň.

V rámci Slovenska patríme do zoskupenia klubov A FORCE lineage Slovakia. Hlavný inštruktor a zároveň zápasník je Štefan Hupka – Black belt.